ВИХОВНА РОБОТА




ВІТАЮ із ПОЧАТКОМ ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ !




ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ВСЕСВІТНЬОГО ТИЖНЯ ГРОШЕЙGlobal Money Week , який пройшов під гаслом : "«Захистіть свої гроші, убезпечте своє майбутнє»."
КРАЩИМИ ФІНАНСИСТАМИ ВИЗНАНІ:Ілющенко Тимофій та Хлєбова Вікторія


ВІТАЄМО !

22 березня - Всесвітній День водних ресурсів



Всесвітній день води бере свій початок від Конференції з довкілля та розвитку, що мала місце у 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Основною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води. Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Метою проведення цього Дня є підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту. З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день води. Цього дня організації із захисту довкілля звертається до всіх держав, що існують на планеті, із закликом приділяти більше уваги захисту водних ресурсів планети і проводити конкретні дії на національних рівнях. У червні 1999 року на ІІІ Конференції міністри екології і охорони здоров’я 35 європейських країн, у тому числі й України, підписали Протокол про проблеми води і здоров’я, зобов’язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов’язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи усунення небезпечних ситуацій.

20 березня святкують Всесвітній день горобця. Цей звичайний, але дуже важливий птах нам всім знайомий з дитинства. У вікторині взяли участь учениці нашого класу Хлєбова Вікторія та Яковенко Дарина.Вони перевірити свої знання про цього пернатого друга та отримали сертифікати учасника. ВІТАЄМО !


Вітаю з Днем єднання !

 

Бажаю, аби всі ми - українці, які вірять у перемогу та наближають її всіма силами - були здоровими, рішучими та вмотивованими! І нехай наша єдність дарує нам крила у найважчі часи!

16 лютого Україна відзначає державне свято - День єднання. Президент України Володимир Зеленський заснував його у 2022-му на тлі попереджень про можливу війну. Про історію цієї дати, традиції дня та як красиво привітати з цією датою  - у матеріалі.

День єднання - історія дати

Взимку 2022 року американська та західноєвропейська розвідки попереджали Україну про можливе вторгнення РФ і навіть називали дату - 16 лютого. Ніхто не хотів вірити в це - країна продовжувала жити своїм життям і турботами. Але в суспільстві все-таки почалися хвилювання. Для підняття духу і, щоб зменшити психологічний тиск, президент України Володимир Зеленський встановив нове свято, покликане нагадати, що саме в єднанні - наші сила та міць. "Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання", - сказав тоді президент. Так з'явився День єднання 16 лютого.

День єднання України 2024 - традиції та заходи 

День єднання - молоде свято, цього року ми святкуємо його лише втретє. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу




ВІТАЄМО УЧАСНИКІВ  ІНЖЕНЕРНОГО ТИЖНЯ














ВІТАННЯ ІЗ ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ
ВІД ХЛЄБОВОЇ ВІКТОРІЇ

В І Т А Є М О

!






Пам’ятка

«Безпечні зимові канікули»


Дорогі діти!

 Незабаром  зимові канікули — пора відпочинку, свят та розваг. Але для того щоб канікули були веселими й корисними, необхідно

пам’ятати про безпечну поведінку!

Правила поведінки на водоймах,  вкритих кригою:

  • Не можна з’їжджати на лижах із крутого берега на кригу: у разі різкого навантаження він може провалитися.
  • Категорично забороняється дітям грати на тонкій кризі.
  • Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.
  • На льоду краще мати при  собі  знаряддя  безпеки  (лижі,  мотузку, палицю).
  • Обходьте місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.
  • Переходьте річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менше за 15-20 см.
  • Катайтеся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях.
  • Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини, негайно повертайтеся на берег. Не біжіть, відходьте повільно, не відриваючи ніг від льоду.

 Обережно: бурульки!

  • Нестійкі погодні умови — відлига вдень і заморозки вночі — сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом) та великих деревах.
  • Будьте особливо уважними, проходячи біля будинків або високих дерев. Спершу впевніться у відсутності загрози падіння льодових наростів.
  • Якщо це можливо, тримайтеся на відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху.
  • У жодному разі не заходьте за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.

 Правила поведінки під час ожеледиці

  • Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте у колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходьте із будинку заздалегідь.
  • У разі порушення рівноваги швидко присядьте — це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
  • Падайте   із мінімальною шкодою для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння зберіться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться — удар, спрямований на вас, зменшиться.
  • Не тримайте руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.
  • Обходь люки: як правило, вони покриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик  травмування.
  • Ідучи тротуаром, не проходьте близько до проїжджої частини дороги. Це небезпечно,  адже є ризик підковзнутися і впасти під колеса автомобіля, що проїжджає.
  • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці. Пам’ятайте, що через ожеледицю значно збільшаться відстань гальмівного шляху.
  • Якщо ви впадете і через деякий час відчуєте біль у голові й суглобах, нудоту — терміново зверніться до лікаря.

Правила пожежної безпеки під час святкування Нового року:

Щоб   свято  не  затьмарилось   пожежею,   необхідно  дотримуватись  таких правил:

  • Ялинка має стояти на стійкій основі.
  • При виявленні несправності святкової ілюмінації (блимання лампочок, іскріння) слід одразу її вимкнути.
  • Не можна прикрашати ялинку целулоїдними іграшками.
  • Дітям забороняється купувати та використовувати піротехнічні засоби: феєрверки, петарди, ракети!
  • Пам’ятайте! Щороку збільшується кількість людей, які отримали травми через недотримання правил користування піротехнікою.

Правила протипожежної безпеки

  • Не грайтеся із сірниками та запальничками.
  • Не запалюйте свічки та бенгальські вогні без нагляду.
  • Не залишайте іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів.
  • Не сушіть речі над газовою плитою.
  • Не паліть багать у сараях, підвалах, на горищах.
  • Не вмикайте багато електроприладів одночасно: електромережа може згоріти.
  • Обов’язково вимикайте електроприлади, коли виходите із дому. Не тягніть за дріт руками, обережно вийміть штепсель із розетки.
  • На дачі або в селі не відкривайте грубку: від маленької вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа.

Щодня читайте.

Будьте добрими, 

чемними, вихованими, допомагайте рідним.

Здоров’я всім! Щасливого відпочинку!

З Новим  2024 роком


ВІТАЄМО !

















14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Сьогодні ми вшановуємо подвиг тих, хто 37 років тому ліквідовував наслідки аварії на Чорнобильській АЕС та захистив не тільки Україну, а й увесь світ, наше майбутнє.З плином часу ваш подвиг не втрачає сенси. За минулі два роки він став ще важливішим. Події 1986 року досі дають про себе знати.







Міністерство освіти і науки України інформаціє, що громадською організацією

 «Асоціація Саперів України» за підтримки міжнародної

гуманітарної організації Save the Chidren International in Ukraine адаптовано

навчальний онлайн курс з «Мінної небезпеки» для учнів різної вікової категорії.Зареєструватись для проходження курсу

https://uda-training.org.ua/categories/eore-children-6-11/;


Дякуємо учням Служенку Данилові, Попєлєвій Ніколь, Сєднєвій Анастасії за участь  в міській акції до Дня Збройних Сил України





6 грудня - День збройних сил України

6 грудня, в день ухвалення 1991 року Закону України «Про Збройні сили України», українці відзначають державне свято – День Збройних Сил України – свято справжньої мужності, героїзму і відваги.

За Конституцією, армія відповідає за оборону країни, захист її територіальної цілісності, суверенітету й недоторканності. В ЗСУ виділяють три основні види: Сухопутні війська, Повітряні сили та Військово-морські сили. Також є окремі роди військ ЗСУ: Десантно-штурмові, Війська зв'язку та кібербезпеки, Сили спецоперацій, Сили територіальної оборони, Медичні сили, Сили підтримки й Сили логістики.

Кожен із видів ЗСУ має свій професійний святковий день, але 6 грудня об’єднує всіх військовослужбовців України.

Наймолодшим родом українських військ є Сили територіальної оборони. Вони з'явилися 1 січня 2022 року.
Українські десантники і морські піхотинці відмовилися від радянської традиції блакитних та чорних беретів. Вони носять берети кольорів марун та морської хвилі, приєднавшись до світового армійського братства.
У 2018 році українська армія відмовилась від радянських привітання і звертання. Так, привітання "Бажаю здоров’я" змінилося на "Слава Україні. Героям слава", а звертання "товариш" - на "пан".


  Я люблю, тебе — дуже, дуже,

Мій Герою, не з книги, а з дня.

Знов сирена неспокій рушить.

Та тривога за тебе, бійця!

 

Ми не бачились. У вічі не знаю.

Ти ж вірніший за зорі вночі.

День і ніч з тобою минає,

Всі за тебе мої молитвИ...

 

Я люблю тебе, Непереможний!

Уцілій лиш у битві за край!

Хай минає куля ворожа!

Я чекаю й люблю — пам'ятай...


 

6 грудня - День святого Миколая



 Цьому святу налічується вже багато століть. Виникло воно приблизно після 345-го року від Різдва Христового. Присвячено дню, коли один з яскравих послідовників Христових був покликаний Господом на Небо. Цього щирого християнина звали Микола. Він ніс своє служіння в стародавній Лікії, місто Миру (нині ця місцевість знаходиться поблизу сучасного турецького міста Демре) і був єпископом у місцевій Церкви.

Микола прийняв Христа, будучи багатою людиною. Перейнявшись вченням - отримав безцінні дари Духа Святого. Виконуючи Слово Боже і проповідуючи спасіння Христове, не залишався байдужим в турботах про бідних, малозабезпечених і ближніх своїх. Творив дивовижні справи, а безкорисливість і лагідність почитав великим привілеєм. Був чудовим благодійником.
Для християн в ті роки, як втім і в сучасності, було і залишається найважливішим життєвим завданням намагатися мати мир з усіма і святість, без якої ніхто не побачить Господа. Пам’ятаючи слова Христові, передані нам Апостолами в Святому Євангеліє, Микола в усьому намагався показувати, як працюючи, треба підтримувати слабких і пам’ятати слова Господа Ісуса, бо Він Сам сказав нам: «Блаженніше давати, ніж брати».
Святість - відокремленість, про яку ведуть мову християни всього світу, є не що інше, як буквальне виконання Слова Божого - відокремленість від зла. Зло вразило наш людський світ ще з часів першого гріха Адама і Єви і зараз старанно заважає нам мати гідне спілкування і життя не тільки між собою, але і з нашим Небесним Отцем. Страх Господній - ненавидіти зло (Книга Приповістей 8:13). Він є початком справжньої мудрості, яка дозволяє нам мати справжню розсудливість і здобувати знання й розум. «Гордість і зарозумілість і дорогу лиху та лукаві уста я ненавиджу» - говорить вона. «Але ви - вибраний рід, священство царське, народ святий, люд власності Божої, щоб звіщали чесноти Того, Хто покликав вас із темряви до дивного світла Свого» - свідчить Євангеліє. Святий Миколай і його справи тому яскраве свідчення. Не дивно, що саме в цей День під егідою ООН проходить і відзначається Міжнародний день допомоги бідним.
У західній католицькій традиції, наприклад в Польщі, День Святого Миколая відзначають 6 грудня. Це пов’язано з традицією відзначати подібні свята за юліанським календарем. У православній та слов’янській традиції це завжди 19 грудня згідно з юліанським календарем, чи 6 грудня за григоріанським календарем, перед початком різдвяних і новорічних свят. Його дуже люблять діти. Він нагадує зимову казку. Всі чекають на подарунки.
У Болгарії він називається Нікулдень. Болгари вважають Миколу покровителем роду, дому і добробуту. У США і Канаді свято називають Saint Nick’s Day. Популярні святкові страви до столу і особливі рецепти в цей день унікальні. Добрі і слухняні діти вранці під подушкою або під ялинкою, в панчосі або у взутті, знаходять подарунки і солодощі, неслухняні - часто отримують вугілля. Це знак, прикмета або натяк на те, що для того, щоб отримати щось тепле для себе - дуже бажано самому бути теплішим. Бажання багатьох батьків, які вірять і роблять для своїх дітей все можливе.
З Днем Святого Миколая!

 25 ЛИСТОПАДА-10 ГРУДНЯ-ВСЕСВІТНЯ АКЦІЯ "16 днів проти НАСИЛЛЯ"











Насильство – це те, що травмує людину, як фізично, так і психічно та наслідки залишаються надовго, а іноді і на все життя.

Як протидіяти насиллю

Ігноруйте кривдника. Якщо є можливість, намагайтесь уникнути сварки, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть. Така поведінка не свідчить про боягузтво, адже, навпаки, іноді зробити це набагато складніше, ніж дати волю емоціям.

• Якщо ситуація не дозволяє вам піти, зберігаючи спокій, використайте гумор. Цим ви зможете спантеличити кривдника/кривдників, відволікти його/їх від наміру дошкулити вам.

Стримуйте гнів і злість – вони погані порадники. Адже це саме те, чого домагається кривдник. Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу.

Не вступайте в бійку. Кривдник тільки й чекає приводу, щоб застосувати силу. Чим агресивніше ви реагуєте, тим більше шансів опинитися у загрозливій для вашої безпеки і здоров'я ситуації.

Не соромтеся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте. Це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки і припинити насилля.


 


 



 

25 листопадада -День пам'яті жертв голодоморів


Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

День пам’яті жертв голодоморів у 2023-му припадає на 25 листопада.

Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями росії проти українців.

Долучіться у цей день о 16.00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання. Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів. Запаліть свічку пам'яті у своєму вікні на знак скорботи за загиблими та віри в перемогу України.

21 ЛИСТОПАДА-День свободи та гідності 


21 листопада, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для України події – Помаранчева революція 2004 року та революція Гідності 2013 року. Так, у 2004 році українці вимагали повторних виборів, а у 2013-му – підтримати євроінтеграцію.

21 листопада українці вшановують пам’ять людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.

 

16 листопада -Всесвітній день толерантності

16 листопада 1995 р. держави-члени ЮНЕСКО прийняли Декларацію принципів терпимості. За пропозицією ООН, з 1996 р. щорічно у всьому світі цього дня відзначають Міжнародний день толерантності.

Життя суспільства, як і життя окремої людини, ґрунтується на впливі ідей, поглядів, теорій. За часи історії людства їх було чимало. Вони оволодівали розумом людей на більший чи менший термін. Деякі з них закликали до барикад, призводили до війн, ставали підставою для створення «образу ворога» з іншого народу.

Але з розвитком суспільства до людей прийшло розуміння, що для успішного розвитку людства необхідно знаходити спільну мову. У безмежному морі різноманітних культур, релігій, думок, ідей, що належать людям різних країн на планеті, на допомогу має прийти «рятувальне коло» толерантності. Ще у ХVIII ст. французький філософ-просвітитель Франсуа-Марі Вольтер сказав свою знамениту фразу: «Ваша думка для мене глибоко ворожа, але за Ваше право висловити її я готовий віддати своє життя».

Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Також толерантність – це єдність у різноманітті, те, що переходу від війни до культури миру. Для громадян це, передусім, активна позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини.


1 листопада - День народження Євросоюза

30 років тому, 1 листопада 1993 року, набув чинності Договір про утворення Європейського Союзу, більш відомий за місцем підписання у нідерландському місті Маастрихт як Маастрихтська угода, підписана 7 лютого 1992 року. Після ратифікації 12 державами-членами Договір про Європейський Союз підбив підсумки тривалого процесу об’єднання європейських країн, розпочатого після Другої світової війни зі створення Європейської спільноти з вугілля та сталі, Європейської економічної спільноти та Європейської спільноти з атомної енергії (Євратом).

30 років тому остаточно утвердилась назва загальноєвропейського об’єднання — Європейський Союз, який визначив своїми головними цілями створення на європейському континенті простору без жодних внутрішніх кордонів та бар’єрів задля сприяння всебічному прогресу країн-членів та гарантування їхньої безпеки. Відтоді Європейський Союз став прикладом і зразком утвердження дієвого єднання країн, заснованого на принципах взаємоповаги між державами й неухильного дотримання прав людини та громадянина.

31 жовтня- Всесвітній День заощаджень

Історія розвитку Всесвітнього дня заощаджень розпочалась в Мілані, коли в жовтні 1924 року представники ощадних кас із 29 країн світу зібралися на перший інтернаціональний спеціалізований конгрес (англ.World Society of Savings Banks). 31 жовтня 1924 року проходив останній день конгресу, на якому італійський професор Равізза запропонував «в пам’ять про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн» щороку відзначати цей день, як «Міжнародний день заощаджень» (англ. International Savings Day).
Всесвітній день заощаджень в Україні – прокт, який вже шостий рік проводиться за ініціативою банків-членів Незалежної асоціації банків України. А, починаючи з 2016, другий рік поспіль реалізація цього проекту проходитиме при підтримці Фонду ощадних кас Німеччини "Sparkasse".
Протягом всього жовтня банки-учасники пропонують своїм клієнтам різноманітні акційні продукти, проводитимуть Дні відкритих дверей у своїх відділеннях по всій Україні та інші просвітницькі заходи, а також надають додаткову інформацію про діяльність фінансових установ. Особлива увага приділяється дітям і молоді.


27 жовтня – День української писемності та мови




27 жовтня все світове українство відзначатиме День української писемності та мови. У цей день вшановується пам’ять Преподобного Нестора Літописця (письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря), з чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови.


Нагадуємо, що у 2023 році дата свята змінилася (раніше День української писемності та мови відзначали 9 листопада) через рішення Православної церкви України (ПЦУ) та Української греко-католицької церкви (УГКЦ) перейти на новий церковний календар, відповідно до якого на 13 днів пересуваються раніше нерухомі дати свят.

За час свого існування українська пережила не менше пів тисячі циркулярів та указів, постанов і ухвал, розпоряджень та наказів про заборону. Але вона вистояла! І сьогодні, маючи безпрецендентну підтримку за всі роки новітньої історії незалежності, пішла у свій вирішальний контрнаступ. Кожен, говорячи українською, наближає Перемогу

Видатний літописець древніх часів



Нестор Літописець творив у далекому минулому, тому й не дивно, що ми дуже мало знаємо про його життя, побут та звички. Точної дати народження письменника не відомо, та заведено вважати, що він народився у 1056 році у Києві. Він однозначно був здібним й розумним ще з дитячих років. В історії він нам запам’ятався, як автор видатних робіт: “Повість минулих літ”, “Читання про Бориса і Гліба”, “Житіє Феодосія”. Преподобний Нестор відноситься до найосвіченіших людей Київської Русі кінця XI — початку XII століття. Точна дата смерті київського літописця також не відома. Та говорять, що його життя обірвалося у 1113 році. Дожив Нестор Літописець до глибокої старості.
Пропонуємо вам ознайомитися із цікавою інформацією з життя видатного діяча часів Київської Русі, яку нам вдалося зібрати!

  1. Літописець мав також здібності до історії та літератури. Він досконало знав грецьку мову.
  2. Вперше він прийшов в монастир у віці сімнадцяти років, приблизно в 1073 році.
  3. Найвизначніший твір — це “Повість временних літ”, який був складений на основі раніше написаних літописів, архівних, народних переказів та оповідань, у поєднанні сучасних авторові подій. Ця його праця вважається однією з найвидатніших пам’яток світової культури.
  4. Є інформація, що Нестор Літописець був доволі невисокого зросту. Його ріст приблизно відповідав позначці 163-164 сантиметри.
  5. Вулиці на честь талановитого літописця є у багатьох українських містах: у Львові, Стрию (Львівська область), Збаражі (Тернопільська область), Борисполі (Київська область) та інших.
  6. 9 листопада православні християни святкують день пам’яті преподобного Нестора Літописця.
  7. Золоту пам’ятну монету “Нестор-Літописець” номіналом 50 гривень було введено в обіг 28 грудня 2006 року. А 20 грудня 2014 року було введено в обіг срібну ювілейну монету 900 років “Повість минулих літ” номіналом 10 гривень. Вони належить до серії “Духовні скарби України”.
  8. Пам’ятник Нестору Літописцю встановлено у Борисполі, Київська область.



18 жовтня - День протидії торгівлі людьми











ТВОЯ БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ 

 • Не ділитись в Інтернеті інформацією про себе (номер телефону, місце проживання та навчання, інформацію про батьків).

 Ця інформація стосується лише самої людини. Якщо малознайома людина знає вашу приватну інформацію, то вона може використати це для скоєння злочину.

 • Не погоджуватись, якщо друзі вимагають робити те, що вам неприємно. 

Ви маєте право не робите те, що вам неприємно, що вас лякає. Особливо, якщо друзі чи знайомі вимагають це зробити без вашого на це бажання. 

• Не спілкуватись з незнайомцями у мережі.

 Як ми не спілкуємось з незнайомцями на вулиці, так само не варто спілкуватись з незнайомими людьми в Інтернеті. Адже ми ніколи не знаємо, хто знаходиться по той бік екрану.

 • Не відправляти свої фото, якщо просять про це в Інтернеті. 

Пам’ятайте, що все, що публікується в Інтернеті (чи в особистих повідомленнях, чи в окремих постах, чи в сторіс, чи на форумах) назавжди залишається там. 

• Перед завантаженням нового додатку запитати дозволу у батьків. 

Всі додатки мають віковий рейтинг, як показник того, чи матеріали не нашкодять вам. Тому перед завантаженням нових додатків батьки мають переглянути про що ця програма чи гра.

 • Якщо трапилось в Інтернеті те, що засмутило вас чи налякало, варто про це сказати батькам. 

У будь-яких незрозумілих ситуаціях варто звернутися до батьків за допомогою. Вони допоможуть знайти належне рішення ситуації.

 

З 4 ДО 11 жовтня 2023 року долучайтесь до улюбленого та очікуваного всіма педагогами та учнями Міжнародного уроку доброти.

                          З ініціатив  Фонду 


 заплановані в 2023-2024 н.р. освітньо-виховні заходи присвячені тваринам.

 "Під час війни першочергове бажання - полегшити страждання людей. Інтереси довкілля відходять на другий план. Проте війна сильно впливає на природні ресурси, у тому числі й тварин. Непоправні втрати від війни вимірюються не тільки людськими життями, але й життями тварин. На жаль, необізнаність здобувачів освіти щодо правил поведінки з тваринами (як домашніми, так і безпритульними) також призводить до негативних наслідків (знущання над тваринами, зараження небезпечними хворобами, травмування та каліцтво дітей). Відповідно до статті 6 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» i ратифікованої в Україні Європейської конвенції про захист домашніх тварин та з метою покращення психологічного стану дітей під час війни, зняття емоційної напруги, виховання гуманного ставлення до тварин доцільне проведення різних видів виховної роботи у закладах освіти на тему «Гуманне та відповідальне ставлення до тварини»: урок доброти, конкурси, акції, флешмоби тощо."

 

ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ ТА  ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ



Цієї неділі, 1 жовтня, Україна вперше відзначить у нову дату День своїх захисників і захисниць. Усіх, хто бʼється заради держави. Усіх, хто додає сили Україні. Усіх, хто віддав своє життя заради України. І цієї неділі вперше вся Україна на хвилину зупиниться, щоб мовчанням вшанувати подвиг наших людей, які загинули, захищаючи нашу державу та українців. Хай це стане нашою новою традицією. 9:00. Неділя. 1 жовтня..Центральні площі та вулиці українських міст. Хвилина шани. Хвилина мовчання. Та вічність памʼяті про наших полеглих захисників і захисниць, – написав президент України Володимир Зеленський у соцмережах....

З 2014 до 2022 року офіційною датою Дня захисників і захисниць України було 14 жовтня. Свято прив’язали до християнського торжества Покрова Пресвятої Богородиці, його дуже шанували запорізькі козаки. У зв’язку з реформою церковного календаря в Україні, Покрова Пресвятої Богородиці, а також свято захисників, з 2023 року відзначатимуть 1 жовтня. У День захисників і захисниць України можна привітати всіх чоловіків і жінок, які мають відношення до захисту Батьківщині. Привітань в це свято безумовно заслуговують: волонтери; прикордонники; військові медики, санітари, кухарі та всі, хто працює на забезпечення потреб фронту; звісно, ветерани АТО і всі військовослужбовці ЗСУ та ТРО; ветерани Другої.світової війни та УПА; працівники оборонпрому; правоохоронці....






 

21 вересня - Міжнародний День МИРУ

  21 вересня українці разом з цивілізованим світом відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні. Останній встановлено відповідно до Указу Президента від 5 лютого 2002 року. 

Історію нашої цивілізації цілком можна назвати історією воєн – лише в минулому столітті людству довелося пережити дві світові війни, а локальні збройні сутички в різних місцях планети виникають постійно. 

На думку ООН, для припинення військових конфліктів у світі недостатньо урядових політичних угод – стійкий мир має базуватися на моральній та інтелектуальній солідарності людства. Саме цю ідею покладено в основу Міжнародного дня миру, який відзначається щороку 21 вересня і має на меті пропагувати мирні ініціативи.

Мета Дня – звернути увагу на необхідність завершення усіх війн та конфліктів, а також підкреслити важливість мирних переговорів, дипломатії та толерантності.

Міжнародний день миру є символом надії та співчуття для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення збройних конфліктів та побудови світу без війн та страждань.  

Особливо це відчуття нині актуальне для нас – українців. Цей день – не лише символічна дата, але й важливе нагадування світу про те, що в нашій країні вже другий рік триває жорстока і кривава війна, яку почала росія. Ми пережили стільки випробувань і втрат, що справді можемо сказати, що як ніхто розуміємо цінність миру. 


11 ВЕРЕСНЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ФАШИЗМУ

У другу неділю вересня Україна разом з усім світом традиційно вшановує пам’ять жертв фашизму. Відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв фашизму започатковано в 1962 році саме у вересні (друга неділя), адже на цей місяць припадають дві пов’язані з Другою світовою війною дати — день її початку та повного завершення.
 
Це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в результаті гігантського, нелюдського експерименту. Це мільйони солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше – мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб та голоду. 
 
Україна за свою історію зазнала багато втрат від тоталітарних режимів. Сьогодні весь наш народ бореться проти ідеолога сучасного «рашизму».
 
Ми боремося за те, щоб наші нащадки більше ніколи не зазнали таких випробувань. А нашу перемогу вони будуть завжди пам’ятати як останню битву добра і зла!  
 
Спільно з міжнародною спільнотою в цю вересневу неділю ми в жалобі  схиляємо голови в пам’ять про тих, хто став жертвою фашизму.



8 вересня - День визволення Донбасу від німецько-фашистських загарбників

8 вересня Донбас відзначає світлу дату – День визволення від нацистської окупації. Цього дня згадуємо трагічні події минулої війни, історію окупації та історію визволення, наші втрати.Схиляємо голову перед героями.

У липні 1943 року війська Південного та Південно-Західного фронту в кровопролитних боях на Міусі та Сіверському Донці створили передумови для подальшої операції з метою остаточного визволення Донбасу. Донбаська наступальна операція, що здійснювалася силами Південного та Південно-Західного фронтів, почалась 13 серпня 1943 року. Особливим кровопролиттям характеризувалися бої на ріці Міус, де було створено потужну систему оборонних споруд під назвою «Міус-фронт», за висоту 277,9 (Савур-Могила), на Сіверському Донці.

Незважаючи на запеклий опір ворога і важкі власні втрати, наступ тривав: 5 вересня було визволено Горлівку, 8 вересня – головне місто Донбасу – м. Сталіно, 10 вересня – Маріуполь. 14 вересня було визволено останні населені пункти на території Сталінської області, бойові дії було перенесено на територію Запорізької та Дніпропетровської областей.

Серпень-вересень 1943 року став часом остаточного визволення Донбасу – події, яка в пам’яті воєнного покоління закарбувалася і донині залишається як одна з найбільш значущих у житті. Жертвами нацистської окупації стали сотні тисяч наших земляків. Згідно з даними «Надзвичайної державної комісії зі встановлення і розслідування злодіянь німецько-фашистських загарбників та їхніх спільників…» людські втрати регіону під час окупації оцінювалися наступними цифрами – 279 тис. Загиблих громадян на території Сталінської області, понад 100 тис. Загиблих громадян на території Ворошиловградської області.

Дорогою ціною було куплене і визволення. Війська зазнали величезних втрат під час оборони та визволення Донбасу. Згідно зі зробленими підрахунками втрати з 8 жовтня 1941 по 14 вересня 1943 рр. Лише на території Сталінської області склали не менш 340 тис. Осіб, серед яких понад 60 тис. Загиблих та до 85 тис. Тих, хто пропав безвісті. Значними були і втрати партизанів та підпільників Донбасу.

Пам’ятаймо їх – тих, хто боровся проти нацизму, тих, хто приніс визволення нашому краю, тих, хто визволяв Україну… Живих і мертвих…

29 серпня -  День пам’яті захисників України, які загинули в

 боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

    29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які
загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
    Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину. Збереження і гідне вшанування пам’яті полеглих захисників України є священним обов’язком держави і суспільства.
    Україна сьогодні переживає найбільше випробування в новітній історії –
збройну боротьбу за незалежність і територіальну цілісність проти російського
агресора.
    Сучасна російсько-українська війна триває від 2014 року. Повномасштабне
вторгнення російських військ в Україну в лютому 2022 року остаточно зірвало маску з агресивного путінського режиму та відкрило нову сторінку героїзму, стійкості та, на жаль, втрат України в боротьбі за суверенітет і соборність. 
    29 серпня 2014 року сотні наших захисників у соняшникових полях під
Іловайськом поклали свої життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. 366
українських воїнів полягли там, 429 – зазнали поранень, 158 – зникли безвісти, 300 – опинилися в полоні. Тому символом Дня пам’яті захисників України стала квітка
соняха. Він – не просто символ історичної мужності українських воїнів, це – символ
життя України. Виготов соняшник - вислови в такий спосіб шану та подяку тим, хто загинув за рідну землю та твоє майбутнє.
    

29 серпня ми згадуємо не лише тих, хто загинув в Іловайській трагедії, а й
десятки тисяч полеглих захисників і захисниць України в сучасній російсько-
українській війні від 2014 року. Вони стоять в одному ряду з усіма поколіннями
борців за волю і державну самостійність – від воїнів Русі-України, лицарів
Костянтина Острозького, козаків Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького та
Івана Мазепи до бійців Армії Української Народної Республіки та Галицької армії
Західно-Української Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої
світової війни, Української Повстанської Армії. Це воїнство мужньо здобувало
героїчні перемоги і віддавало життя за українську землю.

   

 23 травня - День героя 

  Щорічно 23 травня українці відзначають неофіційне свято - День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу. Це горде і одночасно сумне свято - багато українських героїв розплатилися життям заради своєї країни.

День Героїв 23 травня був заснований в 1941 році Організацією українських націоналістів (ОУН). День цей обрали невипадково: 23 травня 1938 року був убитий полковник армії УНР, державний, військовий і політичний діяч Євген Коновалець, один з головних ідеологів українського націоналізму. 

Починаючи з 1992 року свято ставало все більш популярним. У День Героїв вітають усіх хто з ризиком для життя боровся за українську незалежність, а також віддають шану загиблим. Дата присвячена всім українським воїнам-лицарям Київської Русі, козакам часів Гетьманщини, повстанцям, Українським Січовим Стрільцям та воїнам армій УНР та УПА, а тепер ще воїнам АТО та російсько-української війни.

Переглянь відео.Вислови своє враження

18 травня - День вишиванки









 Класний керівник, учениці Шкльода Дар'я , Хлєбова Вікторія та Попєлєва Ніколь вітають усіх з Днем вишиванки

17 травня- національний онлайн-урок "Безпечна дорога додому"




Відеоматеріали для уроку стосуються різних аспектів безпеки на дорозі, про які повинні знати діти – дорожні знаки, правила поведінки пішоходів, користування громадським транспортом та персональним електротранспортом, деякі обов’язкові вимоги до дітей як учасників дорожнього руху, порядок дій у разі дорожньо-транспортної пригоди чи інших нещасних випадків у дорозі тощо.

Більшість тематичних відеороликів, підібраних для цього уроку, готували самі діти. Ці відеороботи МБФ «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» отримував в рамках щорічних всеукраїнських конкурсів серед дітей та молоді «Безпечна країна». Можливо, хтось із дітей упізнає тут і свої роботи.

 14 травня - День матері

                          ВІТАЄМО !          












8 травня - День пам'яті та примирення





Чи знаєте ви щось про Другу світову війну? Цікава інформація про Другу світову війну зібрана в цій статті.

Друга світова війна — найбільш руйнівний конфлікт в історії. У ній брали участь 62 країн. Це перший конфлікт в якому було використано ядерну зброю.

1. Друга світова війна почалася ( 1 вересня 1939 ) з вторгнення Німеччини до Польщі. У той же день і Словаччина оголошує війну Польщі.

2. Друга світова війна розділилася на 2 учасників фронту : Країни «осі» та їхні союзники, до нього входили: Німеччина, Італія, Японія, Угорщина, Фінляндія, Румунія, Болгарія, Таїланд, Ірак. Антигітлерівська коаліція: СРСР, США, Британська імперія, Китай, Франція, Польща, Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Норвегія, Югославія, Данія, Греція, Чехословаччина, Бразилія, Мексика, Ефіопія.

3. Країна з найбільшою кількістю втратами людей була СРСР, з більш ніж 21 млн.

4. Вважається, що 1,5 мільйона дітей загинули під час Голокосту. Приблизно 1200000 з них були євреями, і десятки тисяч були циганами. Геноцид холокост грунтувався у знищенні етнічних груп: євреїв, циган та інших.

5. Багато істориків вважають, що битва під Сталінградом ( 1942-1943 ) не тільки найкривавіша битва в історії ( 800,000-1,600,000 жертв), але також була поворотним моментом Другої світової війни в Європі.

6. Найдовша битва Другої світової війни була битва за Атлантику, яка тривала з 1939 до 1945 р

7. Свастика -  древній релігійний символ. Він був використаний стародавніми цивілізаціями, як символ родючості й удачі. Він був знайдений в руїнах Греції, Єгипті , Китаї, Індії та в індуїстських храмах. Але в другій світовій війні був символом фашизму.

8. Енола Гей відомий тим, що скинув першу атомну бомбу на Хіросіму, але мало хто знає, ім’я Б- 29, який бомбив Нагасакі.

9. У спробі збалансувати технологічну перевагу вторгнення американських військ, Японія використовувала камікадзе. Приблизно 2 800 пілотів — камікадзе загинули. Вони пошкодили 368 американських кораблів 34 з них потопили.

10. Німці використовували перші реактивні винищувачі під час Другої світової війни, серед них Messerschmitt ТЕ- 262. Тим не менш, вони були розроблені занадто пізно, щоб змінити хід війни.

11. Найпотужнішим артилерійським знаряддям у Великій Вітчизняній війні була — самохідна мортира «Карл» ( була використана німцями). Таких мортир було всього лише 7 шт. В основному використовувалися проти укріплень супротивника.

12. Друга світова війна призвела до падіння Європи як центру світової влади, і призвела до укріплення США і Росії.

13. Більшість істориків згодні, що Друга світова війна почалася, коли Німеччина напала на Польщу 1 вересня 1939. Інші кажуть, що війна почалася, коли Японія вторглася в Маньчжурію 18 вересня 1931 і деякі вчені припускають, друга світова війна насправді була продовженням першої світової війни, з перервою між ними.

14. Джозеф Крамер ( 1906-1945 ) комендант нацистського табору Берген — Бельзен, був відомий як «Звір Бельзена». Був відповідальним за загибель тисяч чоловіків, жінок і дітей. Після звільнення табору він був страчений за злочини проти людяності.

15. Майстром (асом) всіх винищувачів всіх народів є німецький льотчик -винищувач — Еріх Хартманн c 352 повітряними перемогами. За свій молодий вигляд його прозвали як «буве» (що означає «малюк»).

16. Вільям Гітлер, племінник Адольфа Гітлера, служив у військово-морському флоті США під час Другої світової війни. Після війни він змінив своє ім’я на Стюарт — Хьюстон.

17. Хоча у першій світовій війні Японія воювала на боці (Антанти) Англії, Франції та США, вона відчула себе обдуреною в нездатності отримати велику територію, після закінчення першої світової війни. У кінцевому підсумку це спонукало Японію перейти на бік Німеччини у другій світовій війні.

18. Після поразки у Першій світовій війні, Німеччина була змушена підписати Версальський договір в 1919 році. Німеччина втратила всі свої заморські імперії, а також землі своїх сусідів, їй було заборонено підтримувати велику армію. Більшість німців були проти договору, і їх невдоволення в кінцевому результаті привели до Другої світової війни.

19. Камуфляжна уніформа, яка використовувалася американцями у другій світовій війні ( називається як « качиний мисливець») була розроблена Норвелом Гіллеспі.

20. Найбільша танкова битва в історії відбулася між німцями і росіянами на Курській дузі в Росії з липня 4-22 , були залучені понад 3600 танків.

21. Німеччина мала в цілому 3 363 генералів під час війни, а США мали трохи більше 1500.

22. 14 липня 1941, Радянський союз ввів нову зброю, Катюша, яка могла випускати 320 ракет за 25 секунд. З тих пір, Катюша залишається ефективною зброєю.

23. Після раптової атаки на Перл-Харбор, президентові Рузвельту почали шукати куленепробивний автомобіль. Але, через державне регулювання заборонено було витрачати більше $ 750, що не дозволяло купувати такий автомобіль. Знайшовся тільки один лімузин, який належав Аль Капоне , пізніше цей автомобіль був захоплений Департаментом казначейства і переданий Рузвельту після того як Аль Капоне був заарештований за ухиляння від сплати податків.

24. Японія і Росія формально ніколи не здійснювали військові дії після Другої світової війни. Їх план підписати офіційний мирний договір 2000 року не вдався, бо Японія хотіла, щоб Росія повернула 4 прибережних островів, які вона прийняла після війни.

25. Найбільш важливий медичний поступ, який врятував життя солдатів під час Другої світової війни — переливання крові.



4 травня — Міжнародний день протидії булінгу (День боротьби з цькуванням)

Досліджуємо  медіа ( мультфільм "Жив собі чорний кіт»)

В Україні законодавче закріплення поняття «булінг», типових ознак цькування учасників освітнього процесу та відповідальності за його вчинення відбулося 19.01.2019 року з набранням чинності Закону України«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18.12.2018 р. № 2657-VIII.

Відповідно до статті 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення та пункту 3-1 статті 1 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII, булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.


Ваше здоров'я - у Ваших руках








26 квітня - трагічна дата в житті України






  






Вітаємо ученицю нашого класу Сєднєву Анастасію 

18 квітня - День пам'яток історії та культури


   16 КВІТНЯ  -Свято ВЕЛИКОДНЯ.






                     7 квітня- Благовіщення  



                      



                 7 квітня- Всесвітній день здоров'я

    «Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!» , тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.

7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році.

Найголовніше в житті - бути фізично здоровим, щоб мати сили і енергію на досягнення заповітних висот. Я бажаю вам ніколи не хворіти, ніколи не піддаватися зневірі і ні серцем, ні душею не старіти. Бажаю, вести здоровий, правильний і рухливий спосіб життя, щоб воно завжди була активною, а в результаті яскравим, цікавим, насиченим і дуже щасливим. Зі святом, Днем здоров'я!






 БУДЬ УВАЖНИМ НА ДОРОЗІ !

Напередодні весняних канікул повторимо правила для пішоходів, що рятують здоров'я та життя

Повтори найважливіші правила












Розгадай  анаграми, перевір , чи бачив ти цей транспорт на вулицях міста.








21 березня рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО був призначений Всесвітній день поезії. Це свято відзначається з 1999 року.У відривному «Українському народному календарі» він уперше з'явився 2004 року.


Вітаємо призерів літературного конкурсу - Сєднєву Настю, Попєлєву Ніколь, Хлєбову Вікторію



20 березня -Всесвітній День казки






14 БЕРЕЗНЯ - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

                    Є ТАКЕ покликання  - боронити Батьківщину !






ВІТАЄМО  УЧАСНИКІВ ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ ЧИТЦІВ ПОЕЗІЙ                                                                                                                                                                                                                                 Т.Г.ШЕВЧЕНКА







Сєднєву Анастасію, Хлєбову Вікторію, Масло Надію, Попєлєву Ніколь, Кривцова Іллю! Бажаємо кожному перемоги, насолоди від боротьби, позитивних емоцій

9 березня -День народження ,а 10 березня- Роковини смерті Великого Кобзаря.












 





 Вітаємо учасників  конкурсу поезій про мову. Бажаємо успіхів на  шляху оволодіння  мовним багатством 










1 березня - Всесвітній День компліментів

За словами Ханса Поортвліта з Нідерландів, який придумав цей день, Всесвітній день компліменту присвячений задоволенню основних потреб людини у визнанні і оцінці. Це некомерційний день, який просто дозволяє людям відчути себе більш щасливими. Чесний і щирий комплімент приносить користь як тому, хто його робить, так і тому, хто його отримує.
Взяти участь у святкуванні Дня компліменту легко і просто. Коли ви зустрінете сьогодні людей, подумайте про них і про те, хто вони. Зробіть їм комплімент, який буде позитивним, чесним і щирим. Зробіть його з посмішкою. Потім подивіться, як посмішка відіб'ється на їхніх обличчях. Компліменти можуть бути усними або письмовими. Але найкраще, коли їх роблять особисто, при безпосередньому спілкуванні.
Переваги компліментів:
Вони просто роблять людей більш щасливими;
Вони підвищують самооцінку і почуття власної гідності;
Вони збільшує продуктивність праці;
Вони сприяють взаємному благополуччю;
Отримані компліменти повертаються різними способами.
Ваша мета на сьогодні: похваліть як мінімум трьох осіб. Якщо більше, то ще краще.
Походження Всесвітнього дня компліменту:
Як ми вже згадували, цей особливий день був створений Гансом Поортвліетом з Нідерландів на початку 2000-х років. Спочатку він називався Національним днем компліменту, але поступово ставав популярним і в інших країнах. Незабаром Поортвліет подумав, що цей день повинен носити більш глобальний характер, і перейменував його у «Всесвітній день компліменту». За словами Ганса, зараз є ідея зробити цей День «найбільш позитивним днем в світі».

3 березня  - Всесвітній день письменника 

День пам’яті героїв Небесної сотні  


Міжнародний день рідної мови

21 лютого в усьому світі відзначається День рідної мови.

Історія цього свята сягає  21 лютого 1952 року, коли студенти-демонстранти у Східному Пакистані (Бангладеші) були розстріляні за те, що вимагали визнати бенгальську мову однією з державних мов країни. На той час у країні офіційною була визнана мова урду, якою послугувалися лише 3% населення.

За пропозицією Бангладешу ЮНЕСКО проголосило 21 лютого 2000 року першим Міжнародним днем рідної мови, пам’ятаючи про трагічні події. Відтоді свято відзначають щорічно.

В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови». У цей день прийнято проводити конкурси на написання віршів або прозових творів у навчальних закладах, а також влаштовувати літературні вечори, творчі фестивалі тощо

Учні нашого класу стали учасниками  конкурсу "О. слово рідне" 






Початок війни Росії проти України

                                                     
                                                                 24.02-річниця війни.

24 лютого виповнюється 365 днів від початку злочинного повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку Москва розпочала проти України 9 років тому з окупації Криму у 2014 році.





Стрітення — одне з найважливіших християнських свят. 

Назва свята перекладається як "зустріч". Наші пращури казали, що в цей день зима з весною зустрічаються, а в багатьох селах влаштовували святкування з приводу зустрічі весни.

  • Якщо півень на Стрітення нап'ється води з калюжі — до холоду;
  • якщо на Стрітення дороги перемете — до холодної та пізньої весни;
  • іній на деревах у цей день обіцяє хороші урожаї гречки і картоплі;
  • вітер 15 лютого — до врожаю плодових дерев;
  • хмарна погода з проясненнями на Стрітення — до ранньої весни, а хмарна, без проблисків сонця, обіцяє морози 24 лютого.
  • нічне небо з 14 на 15 лютого усипане зірками — до пізньої весни.
15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Пам’ятна дата встановлена Указом Президента України в 2004 році і була приурочена до завершення виведення військ колишнього СРСР з території Афганістану 15 лютого 1989 року.

Афганська війна продовжувалася з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року. З 620 тисяч радянських військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, 150 тисяч – громадяни України.

В Афганістані загинули 2 572 наших співвітчизники.

З кожним роком історія віддаляє нас від років Афганської війни, але час непідвладний викреслити з нашої пам’яті приклади мужності і вірності синів своєї Батьківщини, які з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської мужності та героїзму.




ЩО ТАКЕ "БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ?"





 КОНКУРС ЧИТЦІВ ПОЕЗІЙ ПРО УКРАЇНУ

01.02.2023 року відбувся конкурс читців.Учасники самостійно підібрали та вивчили поезії про Батьківщину, народні та державні символи.Гарною підготовкою та артистичним виконанням відзначились:Кривцов Ілля,Попєлєва Ніколь,Сенцова Софія,Сєднєв Олександр,Сєднєва Анастасія,Служенко Данило, Хлєбова Вікторія,Щербіна Тимофій,Яковенко Дарина.Вітаємо з успішним дебютом.Бажаємо подальших творчих успіхів.




















Що відомо про героїв Крут







До Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту















22 січня - День Соборності України

Переглянь відео , дізнайся про важливі сторінки нашої історії .





 16 січня -

Всесвітній день снігу. Що ми знаємо про сніг
 
Вітаю із зимовими канікулами! Щоб відпочинок був корисним дотримуйся правил безпеки у побуті, на природі, на дорозі

 

Безпека під час різдвяних та новорічних свят (заборона користування петардами, вибухонебезпечними та піротехнічними засобами, обережне поводження з електрогірляндами (гірлянди повинні бути сертифікованими, непошкодженими), бенгальськими вогниками); правила поведінки у зимовий період (перебування на морозі, сильному вітрі, способи зігрівання та недопущення переохолодження тіла за низьких температур, безпечні зимові ігри (у сніжки, ковзани, санчата, лижі тощо), уникнення травмування на льоду, слизькій дорозі, заборона виходу на замерзлі водойми, річки, море); правила поведінки та алгоритм дій під час війни (способи захисту від різних видів обстрілів, правила перебування в тимчасових укриттях під час повітряної тривоги тощо), правила надання первинної домедичної допомоги у різних випадках травмування, дотримання вимог комендантської години); правила поведінки в побуті (пожежна безпека: поводження з газо- та електроприладами; безпечне користування обігрівачами, різними замінниками електроживлення; заборона перебування на вулиці без супроводу батьків; безпечне спілкування з незнайомими людьми, у тому числі з людьми у військовій формі; безпечні ігри вдома та на подвір’ї; правила щодо запобігання правопорушень та насильства; правила безпеки в інтернеті, у соціальних мережах (чатах, групах); правила поводження з агресивними тваринами, у тому числі й безпритульними, запобігання укусів тварин; правила дорожнього руху (правила пішоходів, пасажирів, перехожих, велосипедистів, ролерів); правила поведінки при перетині залізничних та трамвайних колій; правила безпеки на залізничному вокзалі, при русі поїздів, трамваїв, тролейбусів (у разі перебування в інших містах, країнах); заборона вживання несвіжої/ отруйної їжі; небезпека при вияві підозрілих вибухонебезпечних предметів, піротехнічних засобів, залишків чи уламків від снарядів, ракет, що несуть загрозу життю та здоров’ю людини; поведінка та дії при загрозі теракту; безпечне пересування в ліфті; заборона перебування в зруйнованих і напівзруйнованих висотних будівлях, на дахах будівель/ гаражів / недобудов;  правила поведінки вдома, коли діти залишаються самі вдома; правила перебування в громадських місцях (загроза ефекту натовпу, загроза терористичного чи воєнного акту тощо); правила дотримання санітарно-гігієнічних норм дітьми (часте миття рук, особиста гігієна); дотримання профілактичних заходів щодо уникнення зараження і поширення різних інфекційних та гострих респіраторних захворювань тощо. 




 26 листопада- День пам'яті жертв Голодоморів в Україні. 
"Хто не пам'ятає минулого,той не має майбутнього.
 На жаль, наша історія має багато "чорних" сторінок, одна з яких- Голодомор 1932- 1933 років". 
 
    

21 листопада - День Свободи та Гідності  
   День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що святкується щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року). 

 
16 листопада  відзначається Всесвітній День толерантності

Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповіданн, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей і почуттів.


ТРИВАЄ ТИЖДЕНЬ  ДОРОЖНЬОГО РУХУ. "Правила дороги знай - про своє життя дбай"



УВАГА ! УВАГА ! З 07.11.2022 по 11.11.2022 триває ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ!



ДЕНЬ  1.
  ВИСТАВКА  ПОРОБОК  "ДАРИ ОСЕНІ"

Уважно розглянь роботи учнів нашого класу.Віднайди свої творіння.Скільки їх? Які дари Осені чи осінні ідеї  тобі допомогли їх зробити? 















ДЕНЬ 2.  ВИСТАВКА ФОТО та МАЛЮНКІВ "ЖИВІ ЦИФРИ"
Старались, міркували,
до роботи рідних залучали-
Цифри оживляли 

Яковенко Дарина                               Попєлєва Ніколь




Шкльода Даша 


Сєднєва Настя


         Масло Надія              Ілющенко Тимофій                Сєднєв Олександр


Хлєбова Віка   Вітков Дмитро

Ось справжні чарівники нашого класу!

3 ДЕНЬ УРОЧИСТА РАНКОВА ЗУСТРІЧ : "РОЗВИВАЙСЯ, ЗВЕСЕЛЯЙСЯ, МОЯ РІДНА МОВО !"



Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 «Про День української писемності та мови» від 6 листопада 1997-го.За православним календарем — це

день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Вважається, що Нестор-Літописець став прабатьком української писемної мови
. Існують версії, що раніше на території України застосовували кілька видів писемності, деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю.Сучасний алфавіт української мовиздебільшого складається з аналогів грецьких літер і декількох слов'янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця.

«Повість минулих літ» Нестора-Літописця – це перша пам'ятка Київської Русі, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. Цей твір був і залишається найвидатнішою пам'яткою літописання. Всі наступні літописці лише переписували уривки з праць преподобного Нестора, наслідуючи його, але перевершити так і не змогли. Тому Нестора-Літописця можна по правувважати батьком не лише вітчизняної історії, але й словесності.Він працював до останнього дня свого земного дня. Мощі святого покояться у Ближніх печерах Києво-Печерської лаври. Українською православною церквою встановлений орден “Преподобного Нестора- Літописця”.

Упродовж кількох століть український народ привчали до думки про нібито “вторинність” української мови, ретельно приховуючи від українців величезний масив української ж писемності, історії та культури,
яка сягає глибокої давнини і нараховує багато тисячоліть. За науковими розвідками лінгвістів, мова української народності почала формуватися ще у VI–IX століттях.

Основоположникомсучасної української літературної мови вважаєтьсяТ. Г. Шевченко, який створив єдину чітку мовностилістичну систему, вивів українську мову на рівень високорозвинених європейських мов, відкрив для неї необмежені перспективи розвитку.

У День української писемності та мови за традицією:

  • покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю;
  • відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
  • заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
  • стартуєМіжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика— конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн людей із 20 країн світу.

Цього дня на Українському радіо традиційно проходить радіодиктант національної єдності
. Цю акцію започатковано у 2000 році. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

4 ДЕНЬ ВИВЧАЄМО ГЕОМЕТРИЧНИЙ ТАНЕЦЬ для РУК- "ТАТТІНГ"

5 ДЕНЬ-РУХАЄМОСЯ ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ.ВИКОНУЄМО УЛЮБЛЕНІ РУХАНКИ





Вітаю ,любий першокласнику,із першими канікулами у твоєму шкільному житті.Бажаю провести їх весело,у колі рідних та дорогих людей, за приємними справами .Головне- відпочити, набратися сил .

 

             

Сьогодні  - День Покрови, свято українського козацтва, захисника і захисниці українського народу

Переглянь у вільну хвилину відео "Дітям про козаків"https://www.youtube.com/watch?v=W2K4BwYpr1Q&ab_channel=KozakUA


УВАГА! ТРИВАЄ ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ!

А що ти знаєш про історію Олімпіади? Розшир свої знання.






/Files/images/den_vizvolennya_krasnolimanschini_vd_nmetsko-fashistzagarbnikv/10034550.jpg

/Files/images/8_veresnya_den_vizvolennya_donbasu/333.jpg

/Files/images/den_vizvolennya_krasnolimanschini_vd_nmetsko-fashistzagarbnikv/img1.jpg

8 вересня, Донбас відзначає світлу дату – День визволення від нацистської окупації. У цей день ми згадуємо трагічні події минулої війни, історію окупації та історію визволення, наші втрати.

Процес визволення Донбасу був тривалим. Поразка німецьких військ під Сталінградом, що мала наслідком докорінну зміну обстановки на південному фланзі фронту, створила передумови для наступу та визволення Донбасу.


ЩОДНЯ рівно о 9.00 УКРАЇНА згадує про ГЕРОЇВ,які загинули у війні 2022 р.







 

 28 липня 2022 року вперше відзначаємо свято -День Української Державності       ! 


 





                                    

          


   

                Щоб літні канікули були веселими і безпечними




  ВСІМ ДІТЯМ -ВІТАННЯ! З Днем захисту дітей! 

 ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

 День української вишиванки у 2022 році- щорічне свято. На честь нього не передбачені вихідні, але ця подія - урочистий день для кожної людини у нашій країні.

День вишиванки - дата, історія та традиції

Вперше це свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали і викладачі, і студенти всього навчального закладу. Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України.

День української вишиванки не має постійної дати - щорічно він відзначається в третій тиждень травня. У 2022-му році свято  - 19 травня

Учні нашого класу залюбки  і з гордістю носять вишиванки .Подівіться, які вони щасливі,красиві та усміхнені на фотографіях.



ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

                       Чому кримських татар, корінне населення Криму, виселили з півострова? Як відбувалася примусова депортація? Скількох людей депортували та як радянська влада стирала пам’ять про існування кримських татар на їхній історичній батьківщині? Які держави уже визнали це виселення геноцидом та як сьогодні Україна згадує про ті події? 

Чому почалася депортація?

Радянська влада звинуватила увесь кримськотатарський народ у масовій співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Таке звинувачення не було законним, адже, за міжнародним законодавством, жоден народ не може і не повинен бути відповідальним та покараним за дії, які скоїли окремі представники цього народу. До речі, більше 25 тисяч кримських татар брали участь у Другій світовій війні, а 8 із них стали Героями СРСР.

Як відбувалося масове виселення?

О 4 ранку 18 травня 1944 року розпочалося масове примусове виселення кримських татар із території Криму. Агенти НКВС давали людям 15 хвилин на збори, дозволяли взяти з собою до 500 кг речей на сім’ю. Потім їх зігнали до товарних вагонів, які не розраховані на перевезення людей, ще й на такі великі відстані (проїхати довелося близько 3200 км). Останні вагони із кримськими татарами прибули до місць їхнього нового проживання 4 червня. В дорозі багато кримських татар загинуло, але родичам не дозволили їх поховати. Людей під час дороги годували рідко і часто солоною їжею. Після неї хотілося пити. У деяких ешелонах переселенці отримали їжу вперше і востаннє тільки на другому тижні шляху.

Скількох людей депортували?

За офіційними даними СРСР, у віддалені регіони Радянського Союзу (від північного Передуралля до республік Середньої Азії) депортували трохи більше 191 тисячі кримських татар. За даними самоперепису кримських татар, який провів Національний рух кримських татар — більше 423 тисяч.

Масове забуття

Після депортації у Криму почали перейменовувати кримськотатарські назви сіл, селищ, районів та міст. Змінили свої назви понад 1000 населених пунктів, а це 90% від усіх назв. У 1945 році радянська влада скасувала національно-територіальну автономію кримських татар — Кримську АРСР (автономну радянську соціалістичну республіку). На її місці створили Кримську область. Згодом туди почали масово звозити нових мешканців з Воронезької, Курської, Орловської і Білгородської областей (територія Росії). Зазначимо, що саме кримські татари є корінним народом Кримського півострова, а Крим є їхньою історичною батьківщиною.

Повернення на Батьківщину

Кримські татари були вимушені залишатися у Центральній Азії, куди їх депортували, упродовж кількох десятиліть (майже 50 років). Почався потужний національний рух кримських татар за повернення до Криму. Лише у 1989 році Верховна Рада Радянського Союзу засудила депортацію і визнала її незаконною та злочинною. З того ж таки 1989 року кримські татари почали повертатися на батьківщину. Радянська влада їм не допомагала, не компенсувала землі, які втратили люди. 

Визнання депортації геноцидом кримських татар

12 листопада 2015 Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 

9 травня 2019 року депортацію визнала геноцидом Латвія, 6 червня 2019 року — Литва, а 10 червня 2019 — Канада.


 9 ТРАВНЯ-ДЕНЬ ЄВРОПИ                          

 


9 травня в Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті святкується День Європи.
День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС з 1985 року. Раніше, на європейському рівні, День Європи відзначався 5 травня, але тепер ця дата залишилася лише щорічною згадкою про заснування Ради Європи.

У цей день проводять освітні заходи про Європейський Союз, культурні та творчі ініціативи, виступають на підтримку європейської інтеграції, відбувається вручення відзнак чи премій. Прапор грає важливу роль в загальних урочистостях в якості ще одного символу.

26 квітня-День пам'яті Чорнобильської трагедії,Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф. 

  У цей день у 1986 р. на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. «26 квітня 1986 р. о 1-23-47 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі у 1945 р.», – так згадував цю подію у своїй статті «Чорнобильська катастрофа» Володимир Лук’янюк.



Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви та зруйновані долі – все це, здається, мало б бути переконливим доказом того, що мова про безпеку атомної енергетики – не більше як міф, який може надто дорого коштувати всьому людству.
     Ось вже 35 років біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й… Хоча стільки років минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці.
     Але Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів.

 

                         12 квітня- особливий день для планети Земля.


Переглянь відео,дізнайся більше про авіацію та космонавтику!

 УВАГА! Розпочинається Творчий Марафон «Війна. Весна Переможе!»

Участь безкоштовна. Всі роботи будуть опубліковані на нашій сторінці ФБ

https://www.facebook.com/olenamusienkofest/?ref=pages_you_manage


ЖАНРИ

-ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО

-МАЛЮНОК 

-ЖИВОПИС

ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ

Робота може бути подана в зручному для вас форматі (А4, А3, ватман, полотно) техніка виконання довільна. Кількість робіт від одного учасника необмежена. Колективні роботи приймаються. Вікових обмежень немає 

___


ТЕМА

Війна, Україна, патріотизм, незламність, героїзм, перемога!!! 

___


ТЕРМІНИ ПОДАННЯ ЗАЯВОК

До 20 квітня

___


МЕТА 

Заявити про себе на весь світ. Зробити найбільший в Україні колаж дитячих робіт.

Долучайтеся друзі, кожна робота цінна. Нам потрібно зібрати якомога більше малюнків.


МИРНОГО НЕБА НАД НАМИ

СЛАВА УКРАЇНІ

Ось перші роботи учениці нашого класу Тонких Ганни:





Це -робота учениці нашого класу Бурдіної Мирослави


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З      ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

Щороку 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Ця дата обрана не випадково, адже в цей день у 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, що спричиняє захворювання. Відтоді було відкрито шлях до діагностики та лікування від туберкульозу.

Туберкульоз залишається одним із найбільш смертоносних інфекційних вбивць у світі. За даними ВООЗ щодня близько 4 000 людей втрачають життя від туберкульозу і 28 000 людей хворіють на ТБ. 

У світу не вистачає часу, щоб діяти згідно з зобов’язаннями щодо подолання туберкульозу, взятими світовими лідерами. Це особливо критично в контексті пандемії COVID-19, яка піддає ризику прогрес боротьби з туберкульозом та забезпечення рівного доступу до профілактики та догляду.  

За оцінками, чверть світового населення заражена туберкульозними паличками, більшість з цих людей не є хворими або заразними, але вони мають ризик розвитку захворювання у майбутньому. Це залежить, передусім, від кількох факторів, найважливішим з яких є імунологічний статус людини. 

Тому у Всесвітній день боротьби з туберкульозом увагу світової спільноти привертають до критичних завдань для досягнення глобальних цілей Стратегії боротьби з туберкульозом. Експерти впевнені у тому, що програмний та комплексний підхід до реалізації цієї мети забезпечить виявлення осіб з найвищим ризиком захворювання, тестування на інфекцію та ефективність профілактичних заходів.









  9 І 10 БЕРЕЗНЯ -ВАЖЛИВІ ДАТИ У  ЖИТТІ НАШОЇ ДЕРЖАВИ

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ І РОКОВИНИ СМЕРТІ УКРАЇНСЬКОГО ГЕНІЯ



  Народився Тарас Шевченко 9 березня 1814 року у селі Моринці (тепер Черкаської області) у багатодітній кріпацькій сім’ї. Рано залишившись сиротою, наймитував. У 1829 році разом з поміщиком Павлом Енгельгардтом, у якого служив “козачком”, переїхав до Вільно (тепер Вільнюс, Литва), а згодом — до Санкт-Петербурга, де був відданий працювати до майстерні живописця В. Ширяєва. У Петербурзі Шевченко познайомився з членами української громади І. Сошенком, Є. Гребінкою, В. Григоровичем, російськими художниками К.Брюлловим, О.Венеціановим, поетом В.Жуковським. З їх допомогою у 1838 році він був викуплений з кріпацтва і наступні п’ять років навчався у Петербурзькій академії мистецтв.

Писати вірші Тарас Шевченко почав у 1836-37 роках; у 1840 р. у Петербурзі вийшла збірка його поезій “Кобзар“, в 1841-у — поема “Гайдамаки”, схвально зустрінуті критиками. Вони принесли Шевченку славу поета з непересічним талантом. Після закінчення Академії мистецтв Шевченко повернувся в Україну, де працював у Київській археологічній комісії. За її завданням їздив Україною, збираючи етнографічний матеріал і замальовуючи архітектурні та археологічні пам’ятки (увійшли до художньої серії “Живописна Україна”). Тяжка картина соціального і національного життя в Україні надихнула поета на написання поем “Сон”, “Єретик”, “Кавказ”, “І мертвим, і живим, і ненародженим…”, віршів “Заповіт”, “Розрита могила”. Цей період мав переломний характер у творчості Шевченка, який став загальновизнаним лідером національного відродження.

У 1846 році Шевченко вступив у Києві до Кирило-Мефодіївського братства, таємної політичної організації української інтелігенції. За участь в її роботі наступного року Шевченко був заарештований, засуджений і засланий у солдати в Оренбурзький корпус із забороною писати і малювати. Незважаючи на заборону, за десять років заслання Шевченко таємно написав багато віршів і поем (“Царі”, “П.С,”), два десятка повістей (“Художник”), створив серію малюнків “Притча про блудного сина”.

Після смерті царя Миколи I за клопотанням друзів Шевченка у 1857 році йому було дозволено повернутись до Петербурга; наступного року Шевченко добився зняття офіційної заборони на друк своїх творів. У 1860 році вийшло нове видання “Кобзаря”. Останні роки Шевченко багато працював як художник-гравер і в 1860 році йому було присвоєно звання академік гравюри.

Тяжке багаторічне заслання, душевні переживання і хвороба призвели до передчасної смерті Тараса Шевченка — 10 березня 1861 року він помер у будинку Академії мистецтв, де проживав останні роки. 12 березня його було поховано на Смоленському кладовищі у Петербурзі, а в травні, за заповітом, тіло Шевченка було перевезено в Україну і поховане у Каневі на Чернечій горі.


 УВАГА! МИ- ТВОРЦІ ІСТОРІЇ!.16.02.2022-З'ЯВИЛОСЬ НОВЕ ДЕРЖАВНЕ СВЯТО- ДЕНЬ ЄДНАННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ. 





Нехай і у дистанційному форматі,але ми стали учасниками Дня єднання рівно о 10.00 16.02.2022 року.


РЕКВІЄМ до  Дня пам'яті героїв Небесної сотні  - 20.02.2022

День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

                   

20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 84 герої, після 21 лютого – ще 18.

Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. 104-м Героя Небесної Сотні Президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Героїв України, а троє іноземців (громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані) посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.




 Увага! Незабаром-свято: День усіх закоханих!

День святого Валентина - свято закоханих, яке виникло в католицьких країнах, але з початку 90-х років минулого століття його все активніше почали святкувати в Україні.

До святкування залишилося зовсім небагато часу.

День усіх закоханих традиційно відзначають у середині лютого. Кожного року це відбувається 14 лютого. У 2022 році свято припадає на понеділок.

День усіх закоханих святкується вже не перше століття й має дуже романтичну історію походження. Так, існує декілька легенд щодо "винуватця торжества". Ним вважається християнський священик Валентин, котрий жив у III столітті в місті Терні, що розташоване в італійській провінції Умбрія.

Одна із найпопулярніших легенд розповідає, що у 269 році римський імператор Клавдій II готувався до завоювання світу, але його армії не вистачало воїнів. Причиною цього він вважав сімейне життя, яке нібито відволікає солдатів від армії. На думку імператора, одружений легіонер набагато більше думає про те, як прогодувати власну родину, ніж про славу імперії. Тому Клавдій II видав наказ, згідно з яким солдатам заборонялося одружуватися впродовж усієї військової служби.

Попри наказ імператора, солдати продовжували одружуватися, а допомагав їм у цьому молодий священик Валентин. Дізнавшись про це, імператор розлютився й прирік його на страту. Очікуючи виконання вироку, Валентин закохався у сліпу дочку тюремника. Маючи певні медичні знання, він вилікував сліпоту дівчини. А перед стратою надіслав коханій прощального листа, якого підписав "Від твого Валентина".

День святого Валентина – це свято романтики, кохання та ніжності. 14 лютого закохані висловлюють свої щирі почуття й обмінюються подарунками, влаштовують романтичні сюрпризи своїй другій половинці.

Чи не основним атрибутом свята є специфічна листівка з освідченням у коханні – "валентинка". Її часто роблять у формі сердечок, ними ж прикрашають. Також ці листівки оздоблюють різноманітними квітами, ангелами, голубками, поцілунками.

До Дня Святого Валентина запрошую всіх долучитися до фоточеленджу "Валентинка". Учні виготовляють валентинку своїми руками,фотографують або знімають коротеньке відео (5-10 сек) . Фото або відеороботу надсилайте мені в особисті повідомлення до 10.02 ! 

Ось роботи перших учасників конкурсу:Бурдіної Мирослави та Тонких Ганни.










,,



З нагоди відзначення 2 лютого Всесвітнього дня водно-болотних угідь

Ця подія покликана привернути увагу громадськості і урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання стійкого розвитку нашої планети.Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення в першу чергу в якості середовища проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 р. В місті Рамсаре (Іран), і з тих часів носить назву Рамсарської конвенції.

Перегляньте відео і запропонуйте способи збереження водно-болотних угідь у нашому регіоні.




 

До Міжнародного Дня пам'яті жертв Голокосту та Дня пам'яті героїв Крут


  
 



 

   

 22 січня всі українці відзначали свято- День Соборності України

До цієї дати діти завчасно почали готуватися .Три групи учнів створювали міні газети " Україна-єдина" ,а на виховній годині 18.01.2022 року презентували результати спільної роботи.Також лунали пісні про Батьківщину,урочисті рядки поезій.Активісти класної спільноти Бурдіна Мирослава,Тонких Ганна,Павленко Євгенія приготували відеовітання для всіх патріотів єдиної України.






                          Цікаве і корисне- поруч 

 


 

10 причин ,щоб займатися танцями у будь-якому віці

Танці належать до тих видів діяльності, які допомагають людині віднайти гармонію з собою та відчути себе живою. Хіба ви не відчуваєте неймовірне щастя та піднесення, коли рухаєтеся на танцполі у клубі? Втім, навіть якщо ви не маєте змоги ходити у спеціальні заклади або соромитеся танцювати на людях, не впадайте у відчай! Танцювати можна навіть на кухні чи у ванній, головне – це бажання і вміння відчути потрібний ритм!

Байдуже, танцюєте ви самі чи з партнером. Танець є синонімічним поняттям до встановлення цілковитої гармонії та відчуття щастя між нашими тілами та місцем, де ми танцюємо.

Танці розкривають істинну сутність людини у всій її красі. Найкраще у танцях – це те, що не потрібно бути експертом, щоб вміти танцювати.

Власне, танець – це той вид активності, який доступний абсолютно всі людям. Незалежно від того, у якій частині світу ви знаходитеся та в яких умовах живете, ви завжди можете піти у танок.

Танець – це соціальний та культурний вид діяльності, який властивий людям ще з незапам’ятних часів. Ще у первісні часи наші пращури використовували танець як невіддільну частину важливих ритуалів.

З роками стиль та призначення танців суттєво змінилися. Нині у кожній частині світу є свої види народних танців, а також чимало інших стилів, у кожного з яких є свої характерні особливості.

Танець зміцнює роботу серця

Саме танець більшість лікарів рекомендують для підтримання тіла у тонусі. Власне, будь-який вид фізичної активності є неймовірно корисним, адже він має здатність покращувати роботу серця.

  • Танець є одним з найефективніших та найприємніших способів стимулювати роботу серця.
  • Якщо ви танцюватимете регулярно, то зможете запобігти розвитку не лише ішемічної хвороби серця, але й інших розладів серцево-судинної системи. До того ж, заняття танцями сприяють зміцненню артерій та вен.
  • Однією з головних переваг танцю є його здатність насичувати клітини організму киснем, завдяки чому людина відчуває приплив сил та енергії після такого активного тренування.З віком людина може відчувати погіршення пам’яті, особливо при неправильному стилі життя та зловживанні шкідливими звичками.

    Якщо ви хочете зберегти ясний розум та добру пам’ять якомога довше, радимо вести активний спосіб життя та регулярно займатися спортом. Це можна зробити шляхом регулярних тренувань у спортзалі або ж за допомогою танців.

    • Танці позитивно впливають на організм, адже вони допомагають покращити самопочуття та наситити клітини киснем без надмірного виснаження.
    • Танець – це чудовий спосіб покращити мозкову активність за допомогою веселого та приємного заняття.

    Одна з головних причин займатися танцями – це їхня здатність покращувати пам’ять та допомагати людині ефективно та швидко виконувати свої щоденні справи.

     Танці допомагають боротися зі стресом

    У цій статті ми вже розповіли про те, що танець – це чудовий спосіб відпустити проблеми, розслабитися та збадьоритися.

    Якщо ви досі сумніваєтеся, просто погляньте на людей, які регулярно займаються танцями – для них просто не існує поганого настрою, адже вони вміють переборювати труднощі за допомогою рухів.

    Музика, яка використовується у танці – це саме те, що примушує людей вставати з місця та пускатися у танок. Хіба можливо нерухомо всидіти, коли поруч лунає ритмічна музика? У такі миті тіло саме проситься танцювати та стрибати. Звісно, все залежить від стилю музики, якому ви надаєте перевагу, адже декому більше до вподоби повільніший темп, тоді як інші отримують задоволення від хіп-хопу.

    До того ж, кожен рух стимулює вироблення гормонів, зокрема ендорфіну та серотоніну, які роблять людину щасливою.

    Якщо ви регулярно будете танцювати, то зможете вгамувати нерви, переосмислити певні події, зняти з душі тягар та знизити рівень стресу в організмі.

     Не припиняйте танцювати, щоб завжди залишатися у формі



До 95-річчя відомого мецената,благодійника , президентського радника

Девізом життя цієї людини були слова:"ВЧИТИСЯ, МРІЯТИ,ДІЯТИ. З ентузіазмом,оптимізмом ,захопленням."

Богдан Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року у містечку Коропець (нині смт, Монастириський район, Тернопільська область, Україна, тоді Бучацький повіт, ЗУНР, окупована Польщею, за їх адмінподілом Тернопільське воєводство). Його батько був сусідом Марка Каганця). У 1930 році батько купив близько 10 га землі між м. Бучач і с. Жизномир, де збудував дім, який зберігся донині.

 

Три роки навчався у початковій школі в с. Жизномирі. Потім — у Бучацькій польськомовній гімназії (у 1936/37 навчальному році закінчив VIIa клас у 1937/38 навчальному році закінчив VIIIa клас), яку після приходу більшовиків перетворили на середню школу. З вересня 1941 року навчався у Чортківській гімназії, а в навчальному році 1943/44 — у Дрогобицькій гімназії.

 

Під час ІІ Світової війни у 1944 року його забирають до Німеччини. Після 1945 року перебуває у таборі для переміщених осіб, 1947 року виїжджає до Канади: працював лісорубом, організовував вечірні класи для українців, діяв у профспілках.

 

1952 року здобув ступінь бакалавра, 1954 році магістра спеціальності «Інженер-механік» в Університеті м. Торонто. У 1954—1960 роках обіймав посади з дослідництва, інженерної справи, менеджменту в Канаді. З 1960 року — мешкає у Швейцарії. 1976 року здобув ступінь Ph. D. з економіки у Женевському Університеті.

 

З 1988 року працював на громадських засадах в Україні. Від здобуття Україною незалежності є радником кількох Президентів України, прем'єр-міністрів, голів Верховної Ради.

 

Майже тридцять років Б. Д. Гаврилишин присвятив Міжнародному інституті менеджменту МІМ-Женева. Обіймав посади директора з навчання (1960—1968 роки), директора Інституту (1968—1986 роки), почесного науковця (1986—1989 роки). У Женеві він викладав такі дисципліни, як економічний розвиток, керівництво міжнародними операціями, світове бізнесове середовище, управління державами тощо.

1990 року заснував Міжнародний інститут менеджменту в Києві. У 1996—1997 роках — директор Міжнародної академії довкілля в Женеві.

 

Проводив семінари, головував на конференціях, читав лекції в університетах для груп фахівців та на міжнародних конференціях у більш, ніж 70 країнах.

 

Член Пласту — Національної скаутської організації України від 1940 р., належить до куреня Лісові Чорти від 1946 року. У 2006—2008 роках — голова Крайової пластової ради — законодавчого органу Пласту.

 

У 2010 році заснував Благодійний Фонд «Богдана Гаврилишина», місією якого є підготовка критичної маси молодих українців, які на власному досвіді вивчили як функціонують найкращі країни Європи, та зможуть утворити критичну масу людей, яка трансформує Україну.

 

Один з учасників ініціативної групи «Першого грудня».

 

24 жовтня 2016 року о 5-й ранку п. Богдан помер у родинному колі у своїй квартирі у Києві.


  ВИХОВНА ГОДИНА Бесіда-тренінг "Учися перемагати страх"

Страх універсальний. Він існує всюди. Незалежно від культури, релігії чи покоління – ми всі відчуваємо страх.

Уникнення страху ніколи не “змусить його відступити”,  а ми  натомість  зазнаємо поразки у боротьбі з ним. Дейл Корнегі (американський психолог, педагог та письменник) так пояснює це:

“Бездіяльність породила сумнів і страх. Дія породжує впевненість і мужність. Якщо Ти хочеш опанувати страх,  не слід  сидіти вдома і думати про це. Потрібно виходити назовні та ставати зайнятим”.

Джон Максвелл (американський письменник, автор багатьох книг  на тему лідерства) розробив 9 простих способів подолання страху:

1.  Знайди причину свого страху

Значна частина того, чого ми боїмося заснована на почуттях, а не фактах. Арістотель пояснив це так:  “Страх ‒ це біль, який виникає внаслідок передбачення зла”. Коли Ти зрозумієш, що більшість страхів є необгрунтованими, тоді Ти почнеш боротися з їхньою  “силою”.

2.  Визнай свої страхи

Неправильною є думка, що мужність ‒ це відсутність будь-яких страхів, насправді все навпаки. Марк Твен пояснив: “Сміливість ‒ це стійкість до страху, панування  над страхом ‒ це не його відсутність”. Тільки тоді, коли ми визнаємо свої страхи, ми зможемо  “кинути їм виклик”. Потрібно зібрати всі свої побоювання і лише після того приймати рішення та продовжувати рух вперед.

3.  Прийми  “крихкість” та недовговічність життя

Іноді наші найбільші страхи засновані на реальності, наприклад ми всі колись помремо. Це неможливо заперечити, аналогічно неможливо заперечити і те, що життя часто буде важким і болючим. Гертруда Стейн (американська письменниця) писала про страх: “Враховуючи, наскільки небезпечним є все, ніщо не страшно”.

4.  Прийми страх, як ціну прогресу

“До тих пір, поки я продовжую  “виштовхуватись” у світ”, ‒  сказала Сьюзан Джефферс (доктор філософії, названа британською газетою  “Тайм”  “Королевою селф-хелпу”), ‒ поки я продовжую розширювати свої можливості, доки я продовжую ризикувати, щоб досягти мети, я буду зіштовхуватись з побоюваннями”. Щоб робити важливі справи, ми повинні постійно ризикувати і одночасно з ризиком буде  “приходити” страх. Якщо Ти будеш сприймати страх як ціну прогресу та ризикуватимеш, тоді отримаєш винагороду.

5.  Знайди в собі  палке бажання подолати страх

Іноді найкращим способом подолання страху є усвідомлення причин нашого протистояння йому.
Чи твоя мета є більшою за страх?  Пожежник заходить в палаючу споруду не тому, що безстрашний, а тому, що він має покликання, яке важливіше, ніж страх. Людина, яка боїться літати, вирішує протистояти хвилюванням не тому, що страх зник, а тому, що в кінці польоту в неї зустріч з близькою людиною.

6. Сконцентруйся на тому, що Ти можеш контролювати

Ти не можеш контролювати тривалість життя, аналогічно, існує багато речей, які людина контролювати не може. Потрібно сприйняти цей факт як належне і зосередитись на тих речах, які ми в змозі змінити.
Американський тренер з баскетболу Джон Вуден сказав:  “Не дозволяйте тому що Ви не можете контролювати втручатись у ті справи, які вам підконтрольні”.
Джон Максвелл зазначив:
 Я можу контролювати своє ставлення, але не інші дії.
 Я можу контролюваи свій “календар”, але не інші обставини.
 І це не те, що відбувається зі мною, але те, що відбувається в мені.

7.  Зосередься на сьогоднішньому дні

Страх змушує нас дивитись на всі проблеми відразу: ті що були вчора, ті що є сьогодні, і також на ті, що будуть завтра. Щоб бути сміливим, потрібно зосередитися лише на тому, що відбувається  сьогодні ‒ це єдина річ, яку ти здатен змінити.

Мудрий чоловік колись сказав  таке про океанський лайнер: якщо океанський лайнер міг би думати і відчувати, він ніколи б не залишив свій порт, тому що боявся б тисячі хвиль з якими він зіткнеться в дорозі. Лайнер боявся б усіх небезпек відразу, хоча по дорозі  “зустрічав” би кожну хвилю окремо. Зосередившись лише на тому, що відбувається тут і зараз, Ти маєш можливість керувати великим ризиком, оскільки стикатимешся з  “хвилями” (небезпеками) по одній.

8. Надихайся своїми перемогами 

Так як страх спричиняє ще більший страх, мужність веде до ще більшої мужності. За словами Елеонори Рузвельт, дружини Франкліна Делано Рузвельта (32-ий президент США): “Ви отримуєте силу, відвагу та впевненість коли перестаєте боятися”.

Ти повинен говорити собі:  “Я пережив це, я можу братись за наступну справу”.  Завжди потрібно робити те, що на твою думку, Ти зробити не можеш.

Чим більше Ти стикаєшся зі своїми побоюваннями, тим впевненіше починаєш відчувати себе, і таким чином, зможеш протистояти щораз більшим страхам.

9. Зроби це сьогодні

Часто все, що потрібно для подолання страху, ‒ змінити  оточення і спробувати деякі з наведених вище пропозицій. Коли ми усвідомлюємо, що є правдою та зосереджуємось на тому, що ми можемо контролювати, страх природно зникає і послаблюється.

Проте існує безліч ситуацій, у яких велика кількість думок, лише посилює страх. Тоді єдиним рішенням є дія.

Страх ‒ це невід’ємна частина життя, яку потрібно сприймати та долати сміливістю.

Дій перед лицем страху, тоді Ти досягнеш високих результатів. Відкинь свої побоювання, живи тут і зараз, вдосконалюйся, адже життя таке коротке! 


 Трагічні сторінки історії-Бабин Яр


Щороку наприкінці вересня усе людство згадує трагедію єврейського народу,що сталася у минулому столітті.Учні нашого класу відвідали віртуальну виставку "Обличчя дітей з Бабиного Яру",дослідили медіа ресурс -збірку М.Кінжинської "Бабин Яр.Голосами".Наприкіні заходу учні висловили свою думку про те,які висновки нам ,нащадкам минулих поколінь слід робити з трагічних уроків історії.

 

До Дня визволення Донбасу

Учні нашого класу Перепелиця Марія ,Перепелиця Михайло,Томків Артем,Павленко Євгенія,Деркач Анастасія створили квіткові композиії патріотичного змісту і взяли участь у шкільному конкурсі квіткових композицій


  

Символ Дня пам'яті захисників України


День пам'яті захисників України — пам'ятний день в Україніякий відзначають 29 серпня. Він приурочений пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Символікою цього дня є квітка соняшника, адже у серпні 2014 року на полях саме із цією рослиною полягло багато українських воїнів


Історія

Церемонія вшанування у меморіальному комплексі «Зала пам'яті», 29 серпня 2019.

24 серпня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про затвердження пам'ятного дня.Дата приурочена до дня найбільших втрат української армії на Донбасі — дня виходу з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року.

2019 року міністр оборони Степан Полторак підписав наказ, згідно з яким увесь керівний склад підрозділів Міністерства оборони та Збройних Сил України вшановуватимуть цей день в Залі Пам'яті.На всій території України заплановано проведення низки пам'ятних та національно-патріотичних заходів, зокрема Всеукраїнської акції пам'яті «Сонях», передбачено приспущення Державного Прапора України, оголошення загальнонаціональної хвилини мовчання, обмеження розважально-концертних заходів та трансляцій на телебаченні й радіо, покладання квітів до пам'ятників, пам'ятних знаків та місць поховань захисників України



І дітям  .і дорослим слід пам'ятати ці дні-

Вони у пам'яті поколінь назавжди...




Пам'ятай,пам'ятай,пам'ятай!

Усіх  від війни застерігай!




УЧОРА -26.04 в Україні відзначали День пам'яті Чорнобильської катастрофи.Переглянь відео.Вшануй пам'ять загиблих ліквідаторів аварії та чорнобильців хвилиною мовчання

 ВИХОВНА ГОДИНА 

Згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку 28 квітня в  Україні відзначають День охорони праці.Минулого року вірус COVID-19  зупинив життя цілої планети і внаслідок цього, звичайно, постраждали як роботодавці, так і працівники. Наслідки негативного впливу коронавірусної інфекції на сферу праці доводиться долати до цього часу.

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році -«Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР».Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№ 187) . У доповіді до Всесвітнього дня висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охрони здоров'я на роботі, як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

ВИХОВНА ГОДИНА Цього тижня\( 07.04) нас чекає величне свято Благовіщення.

Це свято - звістка від Того, хто задумав зробити чудесні справи через, на перший погляд, звичайних людей.Як почалася нова ера, новий відлік часу? Дивіться у мультфільмі від ClaraStudio.tv разом з родиною . Радійте разом від Доброї звістки про Ісуса Христа




Сьогодні 14 лютого -День усіх закоханих .Всіх вітаю .бажаю уваги,проявів кохання і вражаючих подарунків



























  Напередодні роковин з Дня виводу радянських військ з Афганістану учні 3-Б класу досліджували медіа "Афганістан болить в моїй душі".Відео зацікавило дітей уривками


хронік з архівів воїнів-афганців, батальними сценами з участю військових літаків, танків, снайперів. Обличчя корінних мешканців: жінок та дітей у всіх епізодах  висловлювали щиру подяку бійцям та благали оточуючий світ про допомогу.Чого варта  сцена : "Школа під  відкритим небом у хвилини без пострілів.!"Сучасні діти вражені  слізьми на очах мужніх воїнів, що бачили загибель побратимів, слізьми матерів, що втратили синів і образами "чорних тюльпанів" на тлі сірого неба у горах.Учні висловили бажання дізнатись більше про Афганську війну, яку зараз дехто називає непотрібною.У фільмі представлено виставку книг про життя в Афганістані та виконання інтернаціонального обов'язку  радянськими  військовими.Час не повертається , не воскресають герої, але досвід з минулого повинен допомагати будувати мирне майбуття.







 Сьогодні ми згадємо сторінки історії нашої держави.Мова піде про День соборності України.Ознайомся самостійно з інформацією за посиланням:

  https://cutt.us/VLP9v 

Переглянемо разом медіа та дослідимо його 


                             
        
Який жанр переглянутого медіаресурсу? Які події спонукали до створення свята?
Запиши прізвища  українських поетів,які почув під час перегляду.Як по-іншому можна назвати свято,зберігаючи його ідею та значення? Обговоріть у родині вагомість і вплив Дня Соборності на свідомість кожного українця.



                                                         Всіх вітаю із завершенням навчального року.!

Гарного і безпечного відпочинку, позитивних емоцій, райдужних спогадів.

ЩО ТАКЕ БУЛІНГ ТА ЯКІ ЙОГО ПРИЧИНИ

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.

Кривдники можуть знайти безліч причин щоб цькувати дитину: зовнішність, що не вписується у загальноприйняті рамки, поведінка, думки, які не збігаються з думкою більшості, тощо.

Яскравими прикладами булінгу є словесні образи, навмисне неприйняття дитини до колективу, шантаж та навіть побиття.

"Успіхи у навчанні, матеріальні можливості та навіть особливості характеру можуть стати основою для булінгу. Крім того, жертвою булінгу може стати також той, кому складно спілкуватися з однолітками, хто поводиться відлюдкувато чи, навпаки, провокативно", – зауважують психологи.

Частіше за все люди, що цькують, вважають, що це смішно і в цьому немає великої проблеми чи трагедії, а також, що дорослі не будуть звертати на це увагу.

 

ЯК ВІДРІЗНИТИ БУЛІНГ ТА СВАРКУ МІЖ ДІТЬМИ

Булінг супроводжується реальним фізичним чи психологічним насиллям: жертву висміюють, залякують, дражнять, шантажують, б'ють, псують речі, розповсюджують плітки, бойкотують, оприлюднюють особисту інформацію та фото в соціальних мережах.

У ситуації булінгу завжди беруть участь три сторони: той, хто переслідує, той, кого переслідують та ті, хто спостерігають.

Якщо булінг відбувся, він може повторюватися багато разів.

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВАШУ ДИТИНУ ПІДДАЮТЬ ЦЬКУВАННЮ

Перше, що треба зрозуміти – діти неохоче розповідають про цькування у школі, а тому не слід думати, що у перший же раз, коли ви спитаєте її про це, вона відповість вам чесно. Тому головна порада для батьків – бути більш уважними до проявів булінгу.

Якщо ваша дитина стала замкнутою, вигадує приводи, щоб не йти до школи, перестала вчитись, то поговоріть з нею. Причина такої поведінки може бути не у банальних лінощах. Також до видимих наслідків булінгу відносять розлади сну, втрату апетиту, тривожність, низьку самооцінку. Якщо дитину шантажують у школі, вона може почати просити додаткові гроші на кишенькові витрати, щоб відкупитись від агресора.

Якщо цькуванню піддають вашу дитину, то обережно почніть з нею розмову. Дайте зрозуміти, що вам можна довіряти, що ви не будете звинувачувати її у тому, що вона стала жертвою булінгу.

Розкажіть дитині, що немає нічого поганого у тому, щоб повідомити про агресивну поведінку щодо когось учителю або принаймні друзям. Поясніть різницю між “пліткуванням” та “піклуванням” про своє життя чи життя друга/подруги.

Також не слід у розмові з дитиною використовувати такі сексистські кліше, як "хлопчик має бути сильним та вміти постояти за себе", "дівчинка не повинна сама захищатись" та інші. Це тільки погіршить ситуацію.

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТИ СТАВ ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ

Перше і найголовніше правило – не тримати це у секреті. Розкажи друзям, знайомим чи рідним про те, що тебе ображають у школі, цього не слід соромитись.

Інколи допомогти з вирішенням складної ситуації у школі може абсолютно не пов’язана з цим людина: тренер у секції, куди ти ходиш після школи, або вчитель, до якого ти ходиш на додаткові заняття.

Також не слід звинувачувати себе у тому, що тебе цькують. Ми говорили раніше, що кривдникам легко знайти жертву булінгу, адже для цього слід просто якось відрізнятись від оточуючих.

Якщо цькування у школі перетворились зі словесних на фізичні – йди до директора школи або завуча та докладно розкажи їм про це. Також повідом про ситуацію батьків.

Якщо у школі є психолог, то можна сміливо звернутись до нього, щоб відновити відчуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ СТАЛИ СВІДКОМ ЦЬКУВАННЯ

Якщо цькують твого друга чи подругу, то одразу звернись до дорослих: вчителя, старших товаришів, родичів, батьків тощо.

Якщо твій друг чи подруга поділилися з тобою, що вони потрапили у ситуацію булінгу, обов’язково говори з ними про це — вони потребують твоєї підтримки.

У жодному разі не слід приєднуватись до групи, що цькує, та висміювати проблеми свого друга чи подруги.

Якщо ви дорослий, який потерпав від булінгу колись, то не проходьте повз. Спробуйте захистити дитину, яку ображають. При цьому не слід ображати дітей, які цькують, адже деякі роблять це, тому що самі постраждали від насильства (вдома, у спортивній секції, в іншій школі тощо). У таких випадках вони можуть виміщати свій біль через знущання і приниження слабших за себе.

Деякі діти булять, щоб ловити на собі захоплені погляди оточуючих, а відчуття переваги над іншими приносить їм задоволення. До того ж, нападаючи на когось вони захищаються від цькування. Іноді такі діти дуже імпульсивні і не можуть контролювати свій гнів. У таких випадках справа нерідко доходить і до фізичного насильства.

Спробуйте повідомити про булінг людей зі школи, де це відбувається, або батьків дитини.

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ІНШИХ ЦЬКУЄШ ТИ

Зрозумій, булінг – це твої дії, а не твоя особистість. Ти можеш ними керувати та змінювати на краще. Пам’ятай, що булінг завдає фізичного та емоційного болю іншому, а тому подумай, чи дійсно ти цього прагнеш? Деякі речі можуть здаватися смішними та невинними, проте вони можуть завдати шкоди іншій людині.

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ, ЯКА ЦЬКУЄ ІНШИХ

Ми вже казали, що в ситуації булінгу завжди беруть участь три сторони, а тому, коли ви дізнались про цькування у школі, не слід забувати про тих, хто ображає. Психологи зауважують, що дитині, яка булить інших, увага та допомога потрібна не менше, ніж тій, яка страждає від булінгу.

Відверто поговоріть з нею про те, що відбувається, з'ясуйте як вона ставиться до своїх дій і як реагують інші діти. Ви можете почути, що "всі так роблять", або "він заслуговує на це". Уважно вислухайте і зосередтеся на пошуці фактів, а не на своїх припущеннях.

Не применшуйте серйозність ситуації такими кліше, як "хлопчики завжди будуть хлопчиками" або "глузування, бійки та інші форми агресивної поведінки — просто дитячі жарти і цілком природна частина дитинства".

Ретельно поясніть, які дії ви вважаєте переслідуванням інших. До них відносяться: цькування, образливі прізвиська, загрози фізичного насильства, залякування, висміювання, коментарі з сексуальним підтекстом, бойкот іншої дитини або підбурювання до ігнорування, плітки, публічні приниження, штовхання, плювки, псування особистих речей, принизливі висловлювання або жести.

Спокійно поясніть дитині, що її поведінка може завдати шкоди не тільки жертві, а й усім оточуючим. І щодалі це заходитиме, тим гірше булінг впливатиме на всіх учасників.

Дайте зрозуміти дитині, що агресивна поведінка є дуже серйозною проблемою, і ви не будете терпіти це в майбутньому. Чітко і наполегливо, але без гніву, попросіть дитину зупинити насильство. Скажіть дитині, що їй потрібна допомога, а тому ви тимчасово триматимете зв'язок з учителями, щоб упевнитись — дитина намагається змінити ситуацію.

Загрози і покарання не спрацюють. Можливо, на якийсь час це припинить булінг, та в перспективі це може тільки посилити агресію і невдоволення. Буде зайвим концентрувати увагу на відчуттях дитини, яку булять. Той, хто виявляє агресію, як правило відсторонюється від почуттів іншої людини.

Пам'ятайте, що агресивна поведінка та прояви насильства можуть вказувати на емоційні проблеми вашої дитини та розлади поведінки



  
ПАМ'ЯТКА 
ВІД ПРАВИЛЬНИХ ДІЙ ЗАЛЕЖИТЬ ВАШЕ ЖИТТЯ Й ЗДОРОВЯ !

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:
• наближатися до предмета;
• пересувати його або брати в руки;
• розряджати, кидати, ударяти по ньому;
• розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
• приносити предмет додому, у табір, у школу.

При знаходженні вибухонебезпечного пристрою:
• негайно (з безпечного місця) повідомте чергові служби МНС (тел. 101), поліцію (тел.102);
• не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей;
• припиніть усі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета;
• не користуйтеся засобами радіозвязку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
• дочекайтеся прибуття фахівців, укажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! 
Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.



 

Немає коментарів:

Дописати коментар

  ДОБРОГО ДНЯ, ШАНОВНІ ДІТИ та БАТЬКИ! Триває 27 навчальний  тиждень : «Чи впливає реклама на вибір людини?» Вітаю із весняним тижнем на пер...